Od chvíle, kdy si majitel malého pivovaru Raven Ladislav Vrtiš postěžoval na Facebooku na přísný přístup celní správy, do okamžiku, kdy vycházel z budovy ministerstva financí s příslibem zlepšení, uběhl pouhý měsíc. Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) na středeční schůzku s majiteli minipivovarů slíbila zmírnění přísného dohledu ze strany státu.

Vrtiš v březnu na svých facebookových stránkách popsal, jak ho celní správa trestá výběrem zálohy na spotřební daň za to, že jeho pivovar roste a on investuje zisk do nových technologií. Vzápětí se spustila debata podnikatelů o tom, že uvařit dobré pivo je pro majitele varny to nejmenší. Těžkosti nastávají až s byrokracií. Pivovarníkům například vadí, že musí celní správě pravidelně dodávat potvrzení o bezdlužnosti, přestože jde o údaj, ke kterému mají celníci snadný přístup.

Mediální zájem o věc přiměl ministryni Schillerovou pozvat pivovarníky i zástupce celní správy ke kulatému stolu.

"Hodnotím to pozitivně, zájem řešit to ze strany ministerstva byl. Dohodli jsme se, že snížíme administrativu. Paní ministryně slíbila, že se zasadí o to, aby se to povedlo," zhodnotil průběh středeční schůzky Vrtiš.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.