V devítičlenném představenstvu Volkswagenu vládne mrazivá nálada a rozladění. Dozorčí rada mu v úterý oznámila, že jeho předseda a generální ředitel Matthias Müller okamžitě končí. Pátek 13. dubna je jeho posledním pracovním dnem ve Wolfsburgu. Na odchod se má navíc připravit ještě několik dalších lidí z top managementu. Podle německých médií je to "hotová věc".

Dozorčí rada včera večer rozhodla, že do uvolněného křesla usedne Herbert Diess, který do koncernu přišel v červenci 2015, aby zlepšil hospodaření kmenové značky Volkswagen. S nekalými praktikami, které v září téhož roku vyústily v aféru Dieselgate (podvody s emisemi), neměl nic společného. Diess je Rakušan, který před nástupem do Volkswagenu pracoval pro bavorskou automobilku BMW. V jejím představenstvu zprvu odpovídal za nákup a od roku 2012 za vývoj. Do Wolfsburgu ho přetáhl jeho krajan − koncernový patriarcha Ferdinand Piëch, do dubna 2015 předseda dozorčí rady VW.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Volkswagen odvolává svého šéfa Matthiase Müllera.
  • Nahradí ho Herbert Diess, rakouský manažer dosud odpovídající za kmenovou značku Volkswagen.
  • Odejít má několik dalších členů představenstva, včetně personálního šéfa koncernu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.