Pražská firma Avast, která patří k největším výrobcům antivirů na světě, potvrdila, že v květnu vstoupí na londýnskou burzu. "Jde o přirozený krok, který v budoucích letech podpoří další růst našeho byznysu," prohlásil šéf Avastu Vincent Steckler. Současná hodnota jeho firmy přesahuje dvě miliardy dolarů. Veřejný úpis akcií (IPO) by ji ale mohl ohodnotit až na čtyři miliardy (zhruba 82 miliard korun), odhadují zdroje agentury Reuters.

Čerstvé peníze od investorů mají posílit pozici Avastu ve světě a také umořit dluhy, které narostly po předloňském ovládnutí brněnského konkurenta AVG.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká antivirová firma Avast vstoupí na londýnskou burzu. Tam by ji mohli investoři ohodnotit až na čtyři miliardy dolarů.
  • Důvodem vstupu na burzu je snížení vlastních dluhů a posílení postavení společnosti na světovém antivirovém trhu.
  • Loni Avast dosáhl výnosů ve výši 653 milionů dolarů. Dostal se ale do ztráty 34 milionů dolarů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.