Povoláním oční lékař, postavou útlý, vystupováním nesmělý, chápavý. Až to vypadá, jako by byl slabý. Diplomaté, kteří jej dříve, před válkou, poznali zblízka, o něm nezřídka hovořili jako o gentlemanovi: jako o člověku, který se i díky svému západnímu vzdělání na hony liší od svého otce Háfize al-Asada, sadisty, který Sýrii nemilosrdně vládl třicet let. Celé to pak dokreslovala Asma − krásná, elegantní žena po Bašárově boku, která dokonce chvíli pracovala jako bankéřka v New Yorku.

Není to poprvé v dějinách, kdy někdo vypadá jinak, než jaký je. Kdy někdo působí dojmem slušnosti a umí přitom nejkrutějším možným způsobem zatáhnout za páky, aby se udržel u moci. A zahájí válku proti svému národu.

Kdysi to přitom krátkou chvíli vypadalo, že na jeho gentlemanství možná něco i bude. Do dějin to vešlo pod názvem damašské jaro.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.