U něj musíte všechno dělit deseti, je to megaloman, který byznysu vůbec nerozumí − vyjádřil se na adresu Jaroslava Tvrdíka na začátku roku 2016 jeden z českých miliardářů. Bylo to v době, kdy to ještě vypadalo, že si čínská skupina CEFC, kterou v Česku řídí Tvrdík, koupí polovinu republiky. Od hotelů, pivovarů a strojírenských podniků po mediální domy, cestovky, fotbalové i hokejové kluby.

Ani zmíněnému miliardářovi však pochybnosti nezabránily, aby s českými zástupci čínských investorů zahájil jednání o možném kapitálovém vstupu do svých firem. Holt hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere. Tvrdík tehdy ještě rozhazoval svěřené miliardy na všechny strany a tvářil se, že čínské zdroje jsou bezedné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dále se dočtete, proč je ještě brzo mluvit o konci Tvrdíka. Už několikrát ukázal, že je manažerem s vlastnostmi akčního hrdiny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru