Nová éra česko-čínské politické i ekonomické spolupráce se zadrhává. Řada avizovaných obchodů se neuskutečnila a v pomyslném souboji investic prozatím vítězí Česko.

Dosavadní čínské investice v Česku − reprezentované zejména skupinou CEFC, řízenou v regionu Jaroslavem Tvrdíkem − jsou zhruba dvakrát nižší ve srovnání s tím, co v Číně investovala skupina PPF Petra Kellnera, a s investičním programem, který tam rozjela skupina Škoda Auto.

V článku se dále dozvíte

  • Nová éra česko-čínské politické i ekonomické spolupráce zadrhává.
  • Čínský trh je lákavý, ale nevyzpytatelný. Řada vysněných obchodů se tak nezrealizovala ani zčásti.
  • Dosavadní čínské investice v Česku reprezentované zejména skupinou CEFC, řízenou v regionu Jaroslavem Tvrdíkem jsou zhruba dvakrát nižší ve srovnání s tím, co v Číně investovala skupina PPF Petra Kellnera a Škoda Auto.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru