Když první osadníci přišli do Kalifornie, nacházeli kusy zlata ležet přímo na povrchu. To už se dneska na Zemi nikomu nestane − ale ve vesmíru je to pořád možné," říká Kyle Maxey ze serveru Engineering.com. "Nedostatek čehokoliv je jen důsledek pozemského pohledu − a to se brzy změní, protože skupina podnikatelů je přesvědčená, že tam nahoře je některých nedostatkových surovin víc než dost. Věří, že někteří lidé se díky tomu mohou stát až hříšně bohatými."

Astrofyzik a známý popularizátor astronomie Neil deGrasse Tyson k tomu dodává: "Těžba na asteroidech vytvoří vůbec první bilionáře v historii podnikání."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Asteroidy většina lidí vnímá jako hrozbu, dají se ale využít i jinak než jako námět pro katastrofické thrillery.
  • Jsou takřka nevyčerpatelnou zásobárnou mnoha surovin, které jsou na Zemi vzácné, nebo vzácné brzy budou.
  • Kosmická těžba se tak ze stránek sci-fi stěhuje do reálných podnikatelských záměrů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.