Skloželezná, rozložitá stavba někdejšího Bauhausu na okraji ostravského centra má nejlepší léta za sebou. Z rozlehlého areálu bylo doteď využíváno pouze velké parkoviště, obchodní dům pro kutily je sedmým rokem zavřený a prázdný. Tento týden se to mění. Budova je vyčištěná, skleněné tabule zase průhledné. A lítačky na fotobuňku se ve středu rozevřely prvním návštěvníkům zdejšího nového obyvatele − galerie města Ostrava zvané Plato.

"Je to závěrečná fáze příběhu, který začal někdy v 90. letech, kdy zdejší umělecká scéna vyjádřila potřebu mít nějakou kunsthalle," říká ředitel Plata Marek Pokorný, který galerii vede pátým rokem a právě má za sebou druhé stěhování.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.