Truchlit za mrtvé je jedna věc. Používat tyto mrtvé v politickém boji je věc druhá. Nejsilnějšího muže současného Polska Jaroslawa Kaczyńského nemůže nikdo podezírat z toho, že by ho opravdu hluboce netrápila smrt jeho bratra Lecha, tehdejšího prezidenta, při letecké katastrofě před osmi lety. Stejně tak je ale zřejmé, že Kaczyński tuto katastrofu zneužil k politickým účelům. Tento týden se však přece jen něco změnilo.

Každý měsíc na výročí Lechovy smrti vedl Kaczyński smuteční pochod k prezidentskému paláci. Zakončoval ho projevem, obvykle namířeným proti údajným nepřátelům Polska. V úterý se tento pochod uskutečnil naposled.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.