Čínský prezident Si Ťin-pching občas mluví jako kniha. Prokázal to i v úterním projevu na podnikatelské konferenci ve městě Bo'ao. Opět vystoupil jako zastánce volného obchodu a pravidel, kterými se mezinárodní obchod řídí. Jaký rozdíl oproti prezidentovi Donaldu Trumpovi, který z těchto pravidel dělá trhací kalendář.

Jenže prezident Si Ťin-pching, aspoň pokud jde o pravidla, zatím spíš jen mluví. Slíbil, že Čína sníží cla, která uvaluje na dovoz aut, nebo zvýší limit pro podíl zahraničních investorů v čínském automobilovém průmyslu. Prý k tomu dojde, "co nejdříve to bude možné". Jenže Peking něco takového slibuje už dlouho a zatím zůstalo jen u slov.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čínský prezident Si Ťin-pching, alespoň pokud jde o pravidla volného obchodu, zatím spíš jen mluví.
  • Nepřišel s ničím konkrétním, co by pravděpodobnost vypuknutí obchodní války mezi USA a Čínou snížilo.
  • Smutné je, že americký prezident, "lídr svobodného světa", hrozí roztrháním těch pravidel, o která se svobodný svět opírá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.