Americká ekonomika roste, nezaměstnanost je nízká. Podle ekonomických pouček je to chvíle, kdy by stát měl snižovat rozpočtový deficit, ideálně jít do přebytku. Přinejmenším pro pravicové politiky v USA, tedy pro republikány, to bývalo pravidlo.

Pro současný Kongres, kde mají většinu právě republikáni, a pro administrativu Donalda Trumpa to ale neplatí. Kombinace Trumpovy daňové reformy, s celkovým objemem škrtů ve výši 1,5 bilionu dolarů, a dodatečných rozpočtových výdajů, které minulý měsíc ve výši 1,3 bilionu dolarů schválil Kongres, v příštích letech prudce prohloubí rozpočtový deficit USA a povede k nárůstu amerického státního dluhu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.