Prezidentem Milošem Zemanem preferovaná varianta vládní spolupráce ANO s KSČM a SPD nemusí vůbec vzniknout. Zbourat ji chtějí někteří politici hnutí ANO. Zatímco spolupráce těchto stran při obsazování funkcí ve sněmovně jim nevadila, tolerance vlády od SPD se jim příčí.

V poslaneckém klubu hnutí ANO je několik členů, kteří nechtějí, aby jejich hnutí bylo závislé na extremistech z SPD v čele s Tomiem Okamurou. "Mám s tím zásadní problém, stejně jako další kolegové. Podporu od komunistů jsem byl schopný nějak vstřebat, ale podpora SPD je pro mě problematická. Věřím, že to nakonec dopadne jinak," říká například poslanec Přemysl Mališ, podle kterého je proti podpoře od Okamury přibližně třetina klubu (ten má 78 členů). Jak by se tato skupina zachovala, kdyby skutečně došlo k hlasování o důvěře pro vládu Adreje Babiše, nejde předvídat, řada poslanců říká, že ještě nejsou rozhodnuti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.