Rakouská společnost Kapsch již v Česku s velkou pravděpodobností nebude vybírat mýto. Od roku 2020 má miliardový byznys převzít firma CzechToll ze skupiny PPF Petra Kellnera. Ta podala ve spolupráci se slovenským SkyTollem nejvýhodnější nabídku na správu a rozšíření mýtného systému v Česku. Za desetiletý provoz si ve veřejné soutěži řekla o 10,7 miliardy korun, tedy o 2,7 miliardy méně, než kolik nabídl druhý Kapsch.

Do soutěže se hlásil také maďarský National Toll Payment Services a německý T-Systems. Podle ministerstva však žádná z nabídek nebyla tak výhodná jako ta od CzechTollu, kterou proto včera označilo za vítěznou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejlepší nabídku na provoz mýtného systému v Česku od roku 2020 představila společnost CzechToll.
  • Firma patří do skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Mýto chce vybírat ve spolupráci se slovenským SkyTollem.
  • Tendr může ještě ohrozit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže u kterého si stěžuje dosavadní provozovatel systému Kapsch.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru