V nedávno otevřené Petrof Gallery v Hradci Králové to žije. V kavárně si hosté dávají pozdní snídani a k poslechu hraje mechanické piano, klávesy se hýbou, aniž by u nástroje někdo seděl. O pár desítek metrů dál stojí v showroomu firmy luxusní klavíry i menší pianina. Ta nejdražší křídla, která v Petrofu vznikají, vyjdou na více než čtyři miliony korun.

"Cítili jsme, že v Hradci chybí podobné prostory na setkávání," říká Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a největší podílnice společnosti Petrof, výrobce pian s více než stopadesátiletou historií. Zrekonstruovala průmyslovou halu na pozemku, kde se klavíry vyrábějí už od 19. století. Do jednoho objektu umístila firemní zasedačky, předváděcí halu i prostory pro veřejnost. "Chceme, aby se sem Hradečáci naučili chodit," tvrdí sebevědomě šéfka firmy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.