V jedné ze svých nejslavnějších vypalovaček, v písni Až, se skupina Katapult ptá: A co děti, mají si kde hrát? Připomeňme, že v tomto hitu z roku 1980 šlo o sci-fi výlet do budoucnosti, text spekuloval, jaký bude svět v roce 2006.

Katapult odhadoval, že "suroviny budem vozit z Měsíce, počasí budou řídit družice", ale s místem na hraní to bude dost bída.

Píše se rok 2018, a pokud bychom otázku Katapultu přenesli do současných Spojených států, mohla by znít ještě trochu jinak a ještě o něco temněji: A co děti, mohou si ještě vůbec hrát?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ještě před dvaceti třiceti lety si děti samy hrávaly na ulicích, v parku, v lese za domem.
  • Dnes rodiče, kteří v USA nechají "děti bez dozoru", musí počítat s tím, že mohou mít problémy s policií a s úřady.
  • A přibývá Američanů, podle kterých věci zašly příliš daleko a kteří to teď hodlají změnit.
  • Letos 7. května vstoupí v Utahu v platnost zákon, který nechává na zodpovědnosti rodičů, jak velkou volnost svým dětem dají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.