Vyšší ceny černého uhlí pomáhají společnosti OKD, která je jediným těžařem černého uhlí v Česku. Podle zprávy o hospodaření, zveřejněné v insolvenčním rejstříku, dosáhly doly minulý rok provozního zisku EBITDA 3,4 miliardy korun. Firma zároveň splatila státu provozní úvěr ve výši 150 milionů, který jí pomohl v době, kdy ještě dost peněz na účtech neměla.

"Dlužník má dostatek hotovosti pro další chod i pro financování případných nepředvídatelných událostí," tvrdí zpráva insolvenčního správce Leea Loudy. Podnik má také podle zprávy peníze na financování postupného útlumu méně efektivních provozů, se kterým se stále ještě počítá v roce 2023.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jediný těžař černého uhlí v Česku měl loni provozní zisk EBITDA 3,4 miliardy korun.
  • Oproti minulým letům výsledky firmy ovlivňuje rostoucí cena černého uhlí.
  • Firmu, která byla od května 2016 v insolvenci, letos za 80 milionů korun převzal státní podnik Prisko.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.