Radka Vepřková posílá dary humanitárním organizacím pravidelně, ale výsledek loňských voleb ji přiměl darovat další peníze.

Stala se z ní podporovatelka společnosti Paměť národa, která shromažďuje vzpomínky důležitých pamětníků velkých historických zvratů, hlavně nacismu a komunismu. Vepřková dar poslala z protestu nad současným vývojem v Česku.

"Nechci, abychom zapomněli na minulost. Je to pro mě záruka toho, že tady nadále budeme mít demokracii," říká mladá antropoložka.

Daru, který Radka Vepřková poslala, se říká protestní − motivem byl nesouhlas s konkrétním vývojem ve společnosti. "V různých zemích světa i v Česku můžeme vidět, jak se společnost stále více rozděluje," myslí si Radomír Špinka, ředitel nadace ADRA.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.