Zda se za dva roky dostanou i dvouleté děti do mateřských škol, není vůbec jisté. Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) je proti tomu, aby je školky plošně a povinně přijímaly. Nemají na to podle něj dostatečné kapacity a chybí jim i kvalifikovaní učitelé. Opatření by prý vyšlo odhadem na deset miliard korun.

Zrušení této povinnosti hodlá tento týden na program sněmovny dostat s dalšími návrhy ODS. Vláda ale tuto iniciativu v únoru nepodpořila. Povinnost pro mateřské školy, aby od roku 2020 přijímaly i dvouleté děti, pokud by o to jejich rodiče stáli, přinesla změna školského zákona z roku 2016. Prosadila ji exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.