Na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) se uskuteční schůzka o budoucnosti hutí ArcelorMittal v Ostravě, které jsou na prodej. Čtvrtečního zahajovacího jednání se nezúčastní ani ministr Tomáš Hüner (za ANO), ani nejvyšší indický management ocelářské společnosti. Podle informací HN by měl za Arcelor do Prahy přijet vyjednávat bývalý dlouholetý manažer hutí Jan Rafaj, který nyní řídí firmu Residomo vlastnící hornické byty po těžaři černého uhlí OKD. Na nejvyšší úrovni se potom ministr, management hutí a šéf odborů Josef Středula sejdou až o týden později.

Vše se děje kvůli snaze největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal o získání hutě Ilva v italském Tarentu. Aby Evropská komise s akvizicí kvůli antimonopolním pravidlům souhlasila, nabídl ArcelorMittal, že je ochoten prodat některé své další podniky. Spolu s Ostravou jde o hutě v Rumunsku, Belgii, Itálii a Lucembursku. Brusel nyní posuzuje vliv těchto kompenzací na konkurenci na evropském trhu s ocelí. Rozhodnutí má padnout nejpozději do 23. května.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • O prodeji hutí v Ostravě se bude ve čtvrtek jednat na ministerstvu průmyslu a obchodu.
  • ArcelorMittal oznámil, že je huť v Ostravě jedním z podniků, které by prodal kvůli převzetí největší huti v EU v italském Tarentu.
  • Zbavit se některých aktiv musí ArcelorMittal kvůli antimonopolním pravidlům.
  • Evropská komise má o návrhu rozhodnout do 23. května.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.