Sankce zavedené USA koncem minulého týdne proti Rusku tvrdě dopadly na Olega Děripasku. Společnost Rusal, která ruskému oligarchovi patří, v pondělí ráno varovala, že možná nebude schopná splácet některé své závazky. Po tomto oznámení se zhroutil kurz jejích akcií.

Problémy má také další miliardář ze sankčního seznamu Viktor Vekselberg, jehož investiční fond Columbus Nova investoval ve Spojených státech dvě miliardy dolarů. Ruský premiér Dmitrij Medveděv prohlásil, že jeho vláda pracuje na tom, aby zasaženým oligarchům pomohla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Spojené státy na sankční seznam nově zařadily 24 fyzických osob a 14 společností.
  • Mezi nimi jsou i oligarchové Oleg Děripaska a Viktor Vekselberg, kteří mají značné majetky i v zahraničí.
  • Ruská vláda oznámila, že postiženým podnikatelům pomůže. Nejspíše jim poskytne půjčku některá ze státních bank.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru