Andrej Babiš před několika týdny prohlásil, že je jediným kandidátem hnutí ANO na premiéra "až do smrti". A vida. Teď už říká, že pokud prezident jmenuje premiérem někoho jiného z hnutí ANO, podřídí se. Jak si tu změnu vysvětlit? Ne, nepředpokládáme, že by Babiš hodlal na vrcholu sil a hromady peněz ukončit svůj život. Spíš je to tak, že přísahy fatálního typu (jednou přísahal i na zdraví vlastních dětí) pro něj až tak moc neznamenají a nutno je brát s rezervou − ač při tom i nepověrčivému člověku běhá mráz po zádech.

V zájmu korektnosti ale připusťme, že se předseda ANO nachází v nejednoduché situaci. Při jednáních o vládě sám sebe vmanévroval do krajně nevýhodné pozice. Tím, že úporně trval na ministerstvu vnitra, znemožnil dohodu s ČSSD a nyní je vydán na milost a nemilost Miloši Zemanovi. Prezident sice slíbil, že Babiše jmenuje premiérem i podruhé, ale ani on si s konzistencí postojů velké starosti nedělá. Jen idiot nemění názory, že ano. Takže Babiš, jsa neschopen sestavit vládu, která by mohla získat důvěru, se nemůže divit, když od prezidenta uslyší "sorry jako". Není to totiž tak, že prezident jen "rozdává karty", jak také řekl Babiš. On karty hraje a má nyní proklatě dobrý list.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru