Už za studií pracoval jako koncipient ve slavné advokátní poradně v Ječné 29. Ve zlomovém roce 1989 se tak ocitl po boku takových osobností, jako byl jeden z nejuznávanějších českých právníků Otakar Motejl či Zdeněk Dítě, Tomáš Sokol a Jan Brož, kteří v politických procesech obhajovali disidenty. Když po listopadu 1989 přišly restituce, s důvěrou se na ně obraceli lidé poškození za minulého režimu. Praxe v Ječné předurčila doktora Medunu k tomu, aby se z něj stal advokát restituentů. Přední expert na restituční právo si leckdy přijde jako rodinný právník − o majetku rodu mívá větší znalosti než potomci. Některé restituenty zastupuje už desítky let.

HN: Profesní komora se vzbouřila proti snaze prolomit mlčenlivost advokátů. Návrh zatím narazil. Dovedete si představit, že byste musel finančním úřadům poskytovat informace o klientech?

Znamenalo by to zásadní prolomení mlčenlivosti. Už tím, že by advokát měl EET a musel podávat daňová hlášení, ohrožuje klienty. Ti k němu přicházejí jako k lékaři. Mají nějaký problém a nechtějí, aby o něm okolí vědělo. Prolomení mlčenlivosti se dá vždycky zneužít. Vyvinit se je mnohem složitější než někoho nařknout. Vztah mezi advokátem a klientem by měl být nedotknutelný.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.