Když před pěti lety překvapivě odstoupil papež Benedikt XVI., hned mě napadlo, kdo by mohl být jeho nástupcem. Václav Klaus. Na jedničku by dokázal naplňovat minimálně jedno z církevních dogmat. To o neomylnosti papeže.

Kardinálové ovšem Klausovy přednosti zpupně přehlédli a zvolili Jorgeho Maria Bergoglia, který přijal jméno František. Václav Klaus ale přesto nemusí zoufat. Mohl by být ideálním kandidátem na jiný vysoký post. Navrhněme ho jako hlavu "nové" Evropské unie, kterou my Češi založíme místo té současné, jež nám tolik vadí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.