Až za tři roky skončí evropské dotace, mohou mít dětské skupiny existenční problémy. Tato zařízení pečují o děti od jednoho roku věku a nejčastěji je provozují malé neziskové organizace. Peníze dostávají kromě školného z evropských fondů, díky tomu jsou pro rodiny finančně dostupnější a usnadňují matkám návrat do práce.

"Zákon o dětských skupinách financování z národních zdrojů vůbec neřeší. Pokud skončí evropské dotace, tak žádné jiné nejsou legislativně nachystány," upozorňuje Daniela Vašíčková, předsedkyně sítě Moje dětská skupina. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto v těchto týdnech připravuje návrhy, jak skupiny podpořit. Jeden z nich říká, že by se peníze, původně připravené na snižování nezaměstnanosti, přesunuly právě na podporu dětských skupin.

Těch v Česku od roku 2014 funguje už 600 a chodí do nich devět tisíc dětí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.