Pražská burza začne více odrážet skutečnou podobu české ekonomiky. Akcie se na ní chystají nabídnout v rámci nového burzovního režimu menší výrobní firmy z různých oborů. Nyní se na hlavním trhu obchodují převážně akcie bank a energetických společností. Mezi nováčky bude patřit například rychle rostoucí výrobce náplní do 3D tiskáren.

Pro tyto nové společnosti burza rozjela samostatný obchodní trh s názvem Start. Na rozdíl od hlavního trhu, na kterém se obchoduje denně, budou transakce s akciemi menších firem probíhat na jednorázových aukcích. Jejich počet upraví burza podle zájmu investorů. 

Chystané akce

Pražská burza ve spolupráci s vydavatelstvím Economia připravila sérii setkání se zástupci třech firem, které se v květnu chystají vstoupit na burzovní trh Start.

 • Tuto středu (11. dubna) proběhne setkání se zástupci výrobce bezpilotních letadel Primoco (přihláška zde).

 • Obuvnická firma Prabos se představí o týden později (přihláška zde).

 • Zástupci náplní pro 3D tiskárny Fillamentum budou o svých plánech hovořit 25. dubna (přihláška zde).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V květnu se pražská burza otevře malým a středním firmám, pro které spouští trh Start.
  • Do prázdnin nabídnou investorům své akcie čtyři společnosti.
  • Jako poslední z této čtveřice, která se na trh hlásí, je výrobce náplní do 3D tiskáren Fillamentum z Hulína.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru