Zmáčknete spoušť a o chvíli později už z foťáku vyjíždí bílý papír, jehož plocha se postupně zbarvuje a na povrch lezou obrysy snímku. "Je to jako kouzlo," říkají o polaroidu Michal Čáp a Tomáš Nosek, které před 10 lety dalo dohromady právě nadšení pro instantní fotografii. Ke své smůle ji objevili zrovna v době, kdy zkrachovala firma Polaroid, která nedokázala reagovat na nástup digitální fototechniky.

"Filmy pro polaroid se přestaly vyrábět a my je sháněli všude možně. Ukázalo se ale, že na světě je spousta nadšenců jako my, a vznikla tak nová firma Impossible, jež výrobu filmů obnovila. My se stali jejím partnerským obchodem," vypráví Michal Čáp o počátcích projektu Polagraph (dříve Polaroidlove), který s Tomášem Noskem založili. Dnes pod tímto názvem provozují e-shop, půjčovnu foťáků, galerii a fotostudio.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.