Po loňských parlamentních volbách byli mnozí členové jihomoravské ČSSD těmi, kteří bývalého premiéra a předsedu Bohuslava Sobotku nejostřeji kritizovali, a dokonce přijali na krajském zasedání usnesení, aby složil poslanecký mandát. Nyní, když Sobotka k překvapení mnohých mandát složil, se na něj zlobí, že nepřišel na žádné jejich stranické jednání. Informaci HN o rozladění jihomoravských sociálních demokratů potvrdili dva členové ČSSD z tohoto regionu: Kateřina Valachová a Roman Sklenák, který získal mandát po Sobotkovi.

"Jihomoravská sociální demokracie není spokojena s tím, že se jako bývalý předseda a lídr jižní Moravy doposud nezúčastnil žádného oficiálního stranického setkání," uvedla Valachová, která měla k Sobotkovi blízko. Jako ministryně školství seděla v jeho vládě a následně ji Sobotka chtěl na svou jihomoravskou kandidátku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.