Sejdeme se na Pankráci, jak jinak, v budově nakladatelství Albatros Media. Dostanu kávu, tu ale není kam postavit. Na stole, na křeslech, na policích − všude knihy, a tak neodolám: Co právě čtete? Silke Horáková se nad první otázkou usměje a chvilku zvažuje: "Salmana Rushdieho a jeho Midnight's Chil­dren. V poslední době se také vracím ke knížkám, které jsem měla ráda za studií. Ovlivnila mě Christa Wolfová, četla jsem Michaila Bulgakova, Hermanna Hesse… Jsou to většinou německé knížky − mateřština je odpočinek. Jazyk mě dnes zajímá skoro více než obsah. Mám ráda krásnou němčinu."

Německy mluví se svými třemi dětmi, zatímco její muž obvykle volí češtinu. Když jsou ale všichni Horákovi okolo stolu, míchají k tomu ještě angličtinu. "Asi jsem měla trvat na jednom rodinném jazyce. Ale to se mi nějak vymklo," směje se.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.