Pět let od legalizace léčebného konopí v Česku lze na mapě najít necelou dvacítku měst, v nichž marihuanu předepisuje jeden, nejvýš dva lékaři. Vymyká se Brno se sedmi doktory a brzy i s léčebnou stanicí, kde pacienti budou moci kanabis inhalovat.

Stanici v polovině dubna otevře místní Fakultní nemocnice u sv. Anny. Jedním z lékařů, který v ní bude o pacienty pečovat, je vedoucí nemocničního Centra pro léčbu bolesti Radovan Hřib. Konopí už několik let předepisuje pacientům s rakovinou či bolavými klouby. To, že o léčbu marihuanou má zájem jen 27 lékařů, Hřibovi přijde málo. "Mnoho kolegů váhá, odrazuje je administrativa, složitější předepisování, nedostatek informací a vysoká cena léčebného konopí," vypočítává Hřib. Marihuanu lze předepsat jen elektronicky a eRecept je povinný teprve od letoška.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po pěti letech od legalizace léčebného konopí ho předepisuje 27 lékařů.
  • Nejvíce jich je v Brně, kde místní Fakultní nemocnice u sv. Anny otevře vlastní inhalační stanici.
  • Konopím se oficiálně léčí jen málo pacientů. Překážkou je vysoká cena a také výpadky v dodávkách do lékáren.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.