Možnost připlatit si za komfortnější péči zrušil Ústavní soud v roce 2013. Byť tak rozhodl kvůli čistě formálním nedostatkům úpravy a rozdělení na standardní a nadstandardní péči v principu připustil, politici od té doby nový zákon nepřipravili. To ale neznamená, že si pacienti ve skutečnosti za nadstandardy nepřiplácejí. Cest je několik.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po svém nástupu zjistil, že pět ministerstvem řízených nemocnic − dvě v Praze, dvě v Brně a jedna v Hradci Králové − má smlouvu s nadačním fondem Lidé sobě. Přes tento fond nemocnice od pacientů vybírají rozdíl mezi běžným a nadstandardním materiálem. Jde především o implantované čočky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.