Fond ARX Equity Partners vsadil na know-how brněnské firmy VUES, bývalého Výzkumného ústavu elektrických strojů v Brně, která vyrábí specializované elektromotory a má více než sedmdesátiletou tradici. Po 12 letech od vstupu do firmy ji jako svou druhou nejvýnosnější investici prodal americké společnosti Moog, která je kotovaná na newyorské burze.

Transakce, kterou schválil německý antimonopolní úřad, byla ve čtvrtek zapsána v obchodním rejstříku. Moog za strojírny VUES, jež měly loni tržby ve výši 30 milionů eur a 80 procent produkce exportovaly na zahraniční trhy, zaplatil 53 milionů eur (asi 1,35 miliardy korun). Původní investici tak fond společně se stovkami milionů, které si za dobu vlastnictví vyplatil na dividendách, zhodnotil přibližně dvanáctkrát. Lepší zhodnocení ARX udělal jen na někdejším největším českém komerčním poskytovateli internetu Czech On Line.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru