Pro někoho tak servilně proruského, jako je Miloš Zeman, to musel být krušný týden. Nejprve zdejší vláda rozhodla vyhostit tři ruské diplomaty, což se sice zprvu leckomu mohlo zdát málo, ale ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi, které se tímto způsobem přidaly k solidaritě s Velkou Británií, to bylo hodně. Například Nizozemsko, Itálie či Španělsko, tedy mnohem větší země co do počtu obyvatel, vyhostily jen po dvou Rusech.

Se značnou pompou do Česka zavítal také Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů USA, tedy formálně třetí nejvýše postavený americký politik. Sešel se s kdekým, jen se Zemanem nikoliv. A navíc Ryan dával dost zřetelně najevo, proč tu byl: aby lobboval ve prospěch vydání v Česku zadrženého ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA, což je přesně věc, kvůli které se Zeman předtím dokonce třikrát obrátil na zdejšího ministra spravedlnosti, aby to nedělal, a Nikulina vydal do Ruska.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru