Francií otřásla brutální vražda pětaosmdesátileté Mireil­le Knollové, která ještě jako dítě společně se svojí matkou vyvázla z transportu do vyhlazovacího tábora Osvětim. Pařížský prokurátor uvedl, že byla zavražděna kvůli své židovské víře.

Případ vyvolal zděšení ve francouzské židovské komunitě. Ta čítá asi půl milionu osob, a je tak největší v Evropě. "Lidé jsou v šoku a jsou velmi znepokojeni. Od roku 2000 se ve Francii odehrálo 11 antisemitských vražd. K tomu ještě židovská komunita prochází každodenním násilím," uvedl Marc Knobel z Rady židovských institucí ve Francii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.