S Andrejem Babišem to budou ještě těžké roky. A to nejen proto, že zatím nevíme, kam až hodlá dovést svou monopolizaci moci v České republice. Možná ještě větší problém je, že nikdo neví, jakou proti němu zformovat účinnou opozici. Mají demokratické strany vyhlásit premiérovi nulovou toleranci, když předkládá návrhy, které vykradl z jejich programů? Ne? Tak s ním mají spolupracovat, i když je trestně stíhaný a paktuje se s extremisty? Taky ne? Tak mají strany proti němu srocovat občany kolem základních hodnot? Dobře, ale jakých?

Nejčastěji se mluví o hodnotách liberální demokracie a proti nim se vyobrazuje Babiš jako klon všech možných autoritářů, ať už v historii či v současné geografii (čím razantnější příměr k diktátorům, tím většinou větší potlesk a více lajků na Facebooku). Jenže tak úplně jednoduché to není. Babiš získal ve svobodných volbách zdaleka největší podporu, ve své nevypočitatelné politice střídá legitimizaci extremistů s poměrně odvážným vyhoštěním ruských špionů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.