Příští týden končí přihlašování do druhého ročníku soutěže Ceny SDGs. Ocenění se uděluje za plnění Cílů udržitelného rozvoje OSN s důrazem na spolupráci veřejného a soukromého sektoru. V loňském roce ocenila odborná porota Nadační fond Avast, který se v posledních letech zasadil o zlepšení paliativní péče v Česku. Zaujala ji především snaha fondu o změnu celého systému péče o umírající. Za dobu svého působení investoval do mnoha výzkumných a vzdělávacích projektů a rozvinul fund­raising a finanční soběstačnost hospiců. A protože zhruba 70 procent lidí v Česku umírá v nemocnicích nebo v léčebnách, podpořil také v nich rozvoj paliativních programů.

Díky spolupráci s vládními organizacemi se nadaci skutečně podařilo prosadit mnohé novinky. "Ministerstvo zdravotnictví navázalo na náš program a rozhodlo se investovat do rozvoje paliativní péče v nemocnicích. Naše role soukromého donora se tím trochu mění, což nám dělá ze své podstaty radost, daří se zajistit našim prvotním sociálním investicím udržitelnost," popisuje Martina Břeňová, programová ředitelka Nadačního fondu Avast.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru