Miloš Zeman se rád vysmívá menším stranám, nazývá je "pětiprocentními trpaslíky". Někomu to možná připadá vtipné, leč prozíravé to není. Když včera Zeman dorazil na sjezd SPO, dalo se konstatovat, že s ním spojená partaj představuje dle jeho vlastních měřítek zhruba 0,08 trpaslíka.

Nebo jinak: mezi SPO, která získala ve volbách 0,36 procenta hlasů, a pětiprocentními Starosty je zhruba takový rozdíl, jako mezi Žebrákovským kopcem na Vysočině a Mount Everestem. A to po všech stránkách.

Pro Zemana to musí být iritující. Sice je prezidentem, ale partaj spojená s jeho jménem a politikou nefunguje. "Máme program založený na myšlenkách a odkazu Miloše Zemana a toho se budeme držet," prohlásil hrdě člen vedení SPO Jaroslav Masopust. Nikomu se nedá zakázat pokračování v omylu. Ale je tu znepokojivá otázka: Pročpak je to asi se Zemanovými myšlenkami taková volební katastrofa? Jednoho to až vede k hypotéze, že Zeman je sice dobrý bavič a inteligentní hater, což stačí ke zvolení prezidentem, ale pokud jde o pozitivní myšlenky, ty už voliči hledají jinde.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru