Francouzští vyšetřovatelé postupně rozplétají okolnosti, které předcházely útoku na speciální policejní jednotky a krátce poté i na supermarket poblíž jihofrancouzského města Carcassonne. Útočníka Radouana Lakdima policie znala. Stejně jako jeho partnerka Marine P. je na takzvaném fiche S, tedy zvláštním seznamu lidí, kteří mohou ohrozit bezpečnost státu.

To ve Francii opět rozvířilo debatu, jak by úřady měly s takovými lidmi nakládat.

Útok u města Carcassonne z minulého týdne, za kterým stál šestadvacetiletý Lakdim, si vyžádal čtyři oběti. Zatím není jasné, zda měl komplice, nebo ne.

Policie vzala do vazby jeho osmnáctiletou přítelkyni, která konvertovala k islámu před dvěma lety. I tu úřady považují za riziko pro bezpečnost státu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.