Druhá největší soukromá televize na českém trhu, FTV Prima, loni prošla zásadní změnou. Odešel švédský akcionář − korporace MTG − a televizní firma se spojila s rádiovým byznysem podnikatele Ivana Zacha, v současnosti hlavního akcionáře.

Prodej reklamního prostoru napříč médii se podle generálního ředitele Marka Singera už vyplácí. "Podařilo se nám touto obchodní politikou zjevně oslovit klienty natolik, že nám jsou ochotni dát více peněz," říká Singer v rozhovoru pro HN.

HN: Jak se vám minulý rok dařilo prodávat reklamní prostor? Avizovali jste, že jste prakticky vyprodaní, a v prosinci se už uzavíraly hlavní smlouvy na tento rok…

U nás reklamní příjmy zaznamenaly asi desetiprocentní nárůst. Celý trh rostl přes pět procent. Nejsme úplně vyprodaní, ale řekněme, že jsme zaplnění.

Jsou za tím dva faktory. Jednak je tu hospodářský růst, situace v Evropě se zlepšuje. A televizní reklama tento růst kopíruje. Druhý důvod je, že se nám podařilo obchodní politikou zjevně oslovit klienty. Poměr kvalita a cena je pro ně příznivý.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.