Ty kry zpočátku vypadaly jako malé, průsvitné lekníny. Lodě Erebus a Terror si jimi klestily cestu vstříc nalezení nové obchodní trasy severními vodami. Psal se rok 1847 a britské královské námořnictvo záhy poznalo, že pouť ledovými lekníny nemá pokračování. Z průsvitných "květů" se stalo jednolité, neprostupné bílé peklo a námořníci začali čelit nelidským hrůzám.

Desetidílný seriál The Terror, který ve čtvrtek v Česku začíná vysílat stanice AMC, vychází ze skutečného zmizení těchto dvou lodí, ale také ze stejnojmenné předlohy předního žánrového spisovatele Dana Simmonse. A ten si v barvité rekonstrukci útrap námořníků uvízlých v mrazivé arktické pustině nevystačil se zimou, kurdějemi a tenčícími se zásobami topiva i potravin. Navrch k nim přimíchal vraždící monstrum.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.