Andrej Babiš má v oblibě všemožná "nej" a dává si záležet, aby jich jeho vláda získala co nejvíc. A tak tu máme nejmasivnější sociální sliby, nejčasnější termíny jednání a tak dále. Nakonec to možná dotáhne i k největšímu ze všech nej − k nejdelší době vládnutí bez důvěry sněmovny. Dosavadní národní rekord v této disciplíně je už notně fousatý − od roku 2007 ho drží Mirek Topolánek. Získání důvěry mu od voleb trvalo sedm měsíců a 16 dní. K překonání rekordu Babišovi ještě něco chybí − padl by až 7. června. Jak to dopadne? Možná to bude o fous, ale je také možné, že se sestavování vlády protáhne a Babiš nakonec vytvoří rekord, který bude pro demokratické politiky k nepřekonání podobně, jako je pro standardní sportovkyně k nepřekonání rekord Jarmily Kratochvílové v běhu na 800 metrů.

Jak se bude jednání vyvíjet a zda v létě budeme mít vládu s důvěrou, s jistotou opravdu říci nelze. Můžeme si ale rozebrat jednotlivé varian­ty. A zkusit jim přiřadit pravděpodobnost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru