Legendární pánský časopis Playboy se rozhodl přerušit veškeré své aktivity na internetové sociální síti Facebook. Reaguje tak na skandál s neoprávněným použitím údajů o uživatelích sítě. Informuje o tom server CNBC.

"Nejnovější zprávy o údajném špatném nakládání Facebooku s daty uživatelů upevnily naše rozhodnutí pozastavit aktivity na této platformě," uvedl časopis. Upozornil, že jeho facebookové stránky navštěvuje přes 25 milionů uživatelů a že je nechce vystavovat praktikám, o kterých se v poslední době v souvislosti s touto sítí hovoří.

Časopis rovněž poukázal na potíže, které mu působí přísná pravidla Facebooku pro obsah stránek. Upozornil, že vždy prosazoval "osobní svobodu a oslavu sexu" a že odchod z Facebooku je "dalším krokem v tomto pokračujícím boji".

Společnost Facebook se v posledních dnech ocitla v centru pozornosti kvůli zprávám, že britská analytická firma Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o 50 milionech uživatelů Facebooku a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Známý americký podnikatel Elon Musk již minulý týden v reakci na skandál smazal z Facebooku oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX. Americká softwarová společnost Mozilla a německá banka Commerzbank na této síti přerušily reklamu.

Související
Související