Pro Andreje Babiše jsou komunisté nejspolehlivějším partnerem v jednáních o podpoře jeho vlády. Vojtěch Filip, šéf KSČM, která byla dlouhá léta odsouzena do role outsidera kvůli svému totalitnímu dědictví, si to dobře uvědomuje. Zatímco dosud zdůrazňoval programové cíle, nyní poodhaluje další karty, s nimiž hraje při jednáních o toleranci kabinetu ve sněmovně.

Za to, že zajistí většinovou podporu vlády složené z Babišova hnutí ANO a ČSSD, chtějí komunisté například zastoupení ve státních podnicích a mediálních radách.

"Nejde jen o KSČM, jsem přesvědčen, že tam mají mít všechny politické strany své zastoupení v poměru, který jim dá možnost, aby věděly, co se tam ekonomicky děje," zdůvodnil pro HN Filip. Komunisté tím jdou proti Babišovi, který prosazuje, aby stát zastupovali "odborníci".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.