Už zřejmě bývalý předseda společnosti CEFC Jie Ťien-ming zůstává nadále poradcem českého prezidenta, dokud prý nebude uzavřeno vyšetřování, které oficiálně vůbec neprobíhá. Jan Werich zavedl ve svých pohádkách pro podobné situace rčení "až opadá listí z dubu". Dnes bychom mohli parafrázovat, že Zeman se své čínské spojky zbaví, "až bude mít Mynář prověrku".

Čínští vyšetřovatelé, kteří ale oficiálně šéfa CEFC nevyšetřují, se takovými nuancemi českého folkloru nezatěžují. Aniž by vyčkali výsledků vyšetřování, které vlastně nevedou, začali bez okolků rozprodávat majetek formálně soukromé firmy doma i v zahraničí. Hluboko pod cenou jsou tak k mání luxusní nemovitosti, které předseda a poradce nashromáždil v příznivějších časech v ČLR, Hongkongu i dále v cizině.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru