Od naší spolupracovnice z Francie - Půl roku po kauze sexuálního obtěžování kolem producenta Harveyho Weinsteina, která neměla překročit hranice Hollywoodu, se z tématu násilí na ženách stal celospolečenský fenomén.

Nyní se následky vzedmuté vlny výpovědí žen, jež byly kdy konfrontovány s "nežádoucím chováním sexuální povahy", promítají do návrhů změn v zákonech Francie.

Zemí, v níž se různé formy sexuálního svádění proplétaly historií i všemi formami umění prakticky odjakživa, teď cloumají ostré debaty na téma hranic dobrovolnosti sexuálního aktu. A hlavně potřeba se s fenoménem, na sociálních sítích dohledatelným pod značkou #MeToo, co nejčistším způsobem vyrovnat.

Státní tajemnice pro rovnost žen a mužů Marlene Schiappaová minulou středu představila radě ministrů návrh na nový zákon proti sexuálnímu násilí.

Jeho cílem je lépe definovat "sexuální obtěžování ve veřejném prostoru". Tedy zejména pojmenovat všechny typy chování, které vytvářejí nepřátelské chování se sexuálním obsahem.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.