Veronika Kašáková se živí jako modelka a pomáhá dětem postavit se na vlastní nohy poté, co opustí dětské domovy. Sama má stejnou zkušenost a vzpomíná, že to nebylo jednoduché. "Dělala jsem chyby a začala jsem je řešit, až když byly zbytečně velké. Dlužila jsem 350 tisíc na sociálním a zdravotním pojištění, neplatila jsem pokuty, nezařídila jsem si trvalou adresu, takže penále rostlo," vzpominala Kašáková tento týden v Senátu, kde se konal na toto téma kulatý stůl. Podle ní se podobná situace týká mnoha dalších lidí, kteří vyšli z dětských domovů.

Ročně z nich v Česku vychází kolem tisícovky mladých, kteří se musí osamostatnit. Řadě z nich k tomu pomáhají projekty, jako je pobytová sociální služba Dům na půl cesty či přístup jednotlivých dětských domovů. Statistiky jsou ale znepokojující − ministerstvo vnitra například eviduje, že kolem 70 procent bezdomovců prošlo dětským domovem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.