Zdá se to k neuvěření, ale během příštích šesti pracovních dnů by vláda měla určit, jak se "dostaví" Jaderná elektrárna Dukovany. Hlavní otázka je, jak na to získat částku hodně přesahující sto miliard korun.

Už tento termín je podle oficiálních materiálů tím nejzazším. Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky uvádí, že jakékoli další zdržení nepůjde dohnat a i při ideálním běhu věcí − a v jaderné energetice takto nefunguje nic − se přímo projeví v oddálení začátku provozu elektrárny. Mezi předpokládaným zavřením "starých" Dukovan a spuštěním nového bloku, který celý výpadek tak jako tak nenahradí, proto vznikne mezera.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Může nový jaderný blok v Dukovanech stát v roce 2035?
  • To už je skoro vyloučeno.
  • Realitě by se měla přizpůsobit i státní koncepce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru