Předběhnout konkurenci v severní Africe a vytlačit ji z trhu v Alžírsku se chystá česká firma Emco. Na místě plánuje postavit vlastní podnik. Potravinářská firma se čím dál víc orientuje na zahraniční trhy, už v lednu otevřela pobočku ve Spojených státech. V Česku je jedničkou ve výrobě obilných vloček, kaší a müsli, zahraničí je pro ni jedinou cestou, jak i nadále růst.

V Alžírsku se firma chystá investovat desítky milionů korun, podle toho, jak velký podnik vybuduje. "Může jít o balírnu nebo o plnohodnotnou výrobu, jakou máme v Rusku," prohlašuje Martin Jahoda, šéf marketingu a vývoje společnosti a zároveň syn zakladatele.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.