Dokud bojovali proti hrdlořezům z Islámského státu, hodili se nám. Když po nich ale teď vystartoval turecký tyran Recep Tayyip Erdogan, nemáme se k tomu, abychom kurdským milicím v syrské provincii Afrín pomohli. Nechali jsme je napospas jeho vyhlazovacímu tažení.

Tady nejde jen, řekněme, o klasické pokrytectví, jako když se na jednu stranu zaklínáme, že už nikdy nedovolíme holokaust, Rwandu, Bosnu, a pak se, když na něco podobného někde dojde, jen alibisticky vymlouváme. Věc je jaksi obludnější právě kvůli tomu, že je doplněná o spojeneckou věrolomnost. Kdo ve světě si může být do budoucna jist tím, že mu Západ pomůže, když předtím nasazoval vlastní krk za jeho vojenské cíle? Nikdo. Syrská kurdská milice YPG, řekněme to znovu, významnou měrou přispěla ke dnes téměř už dokonané porážce Islámského státu v Sýrii.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru