Pavla Kosař, jednatelka aukčního domu Etcetera

Nemyslím si, že existuje nějaký jednoznačný návod na to, čemu se vyhnout při sbírání umění. Každý segment má svá specifika a rozdílné problémy. U moderny se asi nejvíc budete obávat o autenticitu díla, u současného umění pak například o trvanlivost nových materiálů. Univerzální rada zní: Vyhněte se jakémukoliv nátlaku, vše si rozmyslete a řiďte se na prvním místě svým úsudkem.

Skvělá sbírka se dá vybudovat bez ohledu na sociální postavení, velikost bankovního konta či vily. Je třeba se toho nebát; drobným chybám a přehmatům se nevyhne žádný začínající sběratel. Sbírka se bude postupně vyvíjet a akvizice, kterých je dobré se zbavit, samy vykrystalizují. Není špatné začít s nákupy levnějších děl. Důležité je nechtít všechno, sbírání není o kvantitě, je podstatné soustředit se na ta nejlepší díla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.