V rekonstruované budově bývalé Zengerovy trafostanice chce galerie nabídnout široké veřejnosti program výstav moderního a současného umění, propojit českou scénu se zahraniční nebo spravovat privátní sbírky. A nejen to, jejím záměrem je vytvořit přátelské místo, kde každý může strávit příjemný den. "Rádi bychom, aby naše budova byla živým místem pro setkávání a volný čas pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o umění a světě, ve kterém žijeme," vysvětluje v rozhovoru Petr Pudil.

Proč jste založili rodinnou nadaci The Pudil Family Foundation? Jaká je její hlavní činnost a jaké má cíle?

Je kolem nás spousta problémů, které si zaslouží pomoc. Není v silách nikoho zabývat se mnoha problémy najednou. Naše rodinná nadace se rozhodla zaměřit svoji pozornost na české výtvarné umění, tam, kde je podpory od státu málo a kde není ani mnoho soukromých mecenášů. Snažíme se pomáhat projektům, které propojují české a světové moderní a současné umění. Považujeme za důležité, aby se české umění propojovalo se zahraničím, je to důležité pro pochopení mezinárodních trendů a zapojení naší kultury do světového kontextu. Vůbec je důležitý celkový pohled na naši zemi, která trochu zapomíná, že prezentovat se svojí kulturou je nakonec to nejsnazší. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.